Imate kakšno vprašanje? Pokličite nas +386 1 8100 100
Zadnje novice

SoftNET-ov strokovni dogodek o izzivih in trendih telekomunikacijskih tehnologij ter njihovem vplivu na poslovni svet

Poslovni zajtrk 2. 2. 2024

Strokovni dogodek o izzivih in trendih telekomunikacijskih tehnologij ter njihovem vplivu na poslovni svet

V petek, 2. 2. 2024 smo zopet gostili Poslovni zajtrk, na katerem so domači in gostujoči strokovnjaki delili svoje poglede na trende telekomunikacijskih tehnologij in njihovega vpliva na sodobno poslovno okolje, s poudarkom na zagotavljanju neprekinjenega delovanja telekomunikacijskih storitev, pomembnosti zaščite dostopa do storitev v oblaku in prednostih, ki jih prinašajo eSIM, VOLTE in VoWiFi.

 

Izzivi neprekinjenega delovanja telekomunikacij

V kontekstu razprave o ključnih elementih za zagotavljanje zanesljive telekomunikacijske infrastrukture je Stanko Gjuran, prodajni manager podjetja Softnet poudaril, da infrastruktura hrbtenice in podatkovnih centrov služi kot temelj za visokokakovostno povezljivost, kjer redundanca omrežij in sistemov za izpad zagotavljajo neprekinjeno delovanje tudi v primeru okvar.

Pomembnost pasovne širine za zanesljivost interneta ni bila spregledana. Gjuran je obrazložil, kako zadostna pasovna širina omogoča podjetjem, da obvladujejo visoke obremenitve podatkov in zagotavljajo nemoteno delovanje aplikacij v realnem času, kot so video konference in rešitve v oblaku. Poudaril je tudi razliko med širokopasovnim dostopom (BIA), ki je pogosto deljen med več uporabnikov, in namenskim internetnim dostopom (DIA), ki podjetjem nudi ekskluzivno, nekonkurenčno povezavo, zagotavljajoč stalno pasovno širino in višjo zanesljivost.

V kontekstu razprave o ključnih elementih za zagotavljanje zanesljive telekomunikacijske infrastrukture je Gjuran posebej izpostavil satelitski internetni sistem Starlink kot primer inovacije, ki naslavlja nekatere od ključnih izzivov. Odlikuje se s številnimi prednostmi, vključno z globalno pokritostjo, visokimi hitrostmi prenosa podatkov ter nizko zakasnitvijo.

Kljub temu je Gjuran opozoril na izzive, ki jih prinaša Starlink, vključno z visokimi stroški vzpostavitve in uporabe, omejeno kapaciteto omrežja, ki lahko v času povečane uporabe vpliva na storitve, ter okoljskimi pomisleki, ki izhajajo iz postavitve velikega števila satelitov. Poleg tega so vremenske razmere lahko izziv za zanesljivost povezave.

 

Trendi v mobilni in IP tehnologiji

V svoji razpravi o trendih v mobilni in IP telefoniji, sta Uroš Demšar, voice inženir in Simon Gajski, vodja oddelka za telefonijo v podjetju Softnet, orisala zgodovinski razvoj in trenutne inovacije na tem področju ter predstavila perspektivo, kako tehnološki premiki oblikujejo komunikacijske strategije in poslovne modele. S prehodom od 2G k napovedanemu 6G, ki predstavlja obetavno prihodnost ultra-hitrih, nizko-zakasnitvenih in visoko zanesljivih povezav, se mobilna telefonija premika proti omrežjem, ki bodo podpirala še nezamisljive aplikacije in storitve. Z eSIM in tehnologijami, kot sta VoLTE in VoWiFi, se odpirajo nove možnosti za uporabnike in operaterje, od enostavnejše namestitve in večje fleksibilnosti pri uporabi mobilnih storitev do izboljšane kakovosti glasovnih klicev in širše dostopnosti.

V luči teh napredkov na področju fiksne telefonije sta poudarila, kako IP povezljivost omogoča ne le večjo fleksibilnost in dostopnost, ampak tudi neposredno integracijo s ključnimi poslovnimi sistemi, kar odraža prehod k bolj integriranim, učinkovitim in prilagodljivim komunikacijskim rešitvam. Ti trendi kažejo na preoblikovanje tradicionalnih komunikacijskih okvirov v smeri večje povezanosti, digitalizacije in avtomatizacije.

"V dobi, ko digitalizacija in povezanost postajata osnova sodobnega poslovanja, se mobilna in IP telefonija ne preoblikujeta le kot tehnologiji, ampak kot temeljna stebra, ki omogočata novi val inovacij, ki bodo preoblikovale naš način življenja, dela in medsebojne komunikacije«, je povedal Uroš Demšar.

 

Strategije za napredno povezljivost in upravljanje IP naslovnega prostora

V svojem delu razprave je Andrej Boštjančič, direktor podjetja Softnet, osvetlil ključne strategije za izboljšanje povezljivosti, zanesljivosti in neodvisnosti podjetij preko "multi home" rešitev. Poudaril je, kako pridobitev ustreznega, neodvisnega IP naslovnega prostora uporabniku omogoči, da začne sam oglaševati svojim ISP-jem (ponudnikom internetnih storitev) po BGP usmerjevalnem protokolu (mejni usmerjevalni protokol), kar vodi do izboljšane dostopnosti in odpornosti omrežja.

Prav tako je spregovoril o izzivih pridobivanja IP naslovnega prostora in izpostavil prednosti zasebnih namenskih povezav do storitev v oblaku v primerjavi z javnim internetom, kot so zagotovljena pasovna širina, zagotovljena trasa in s tem latenca ter zaščita pred napadi za zavrnitev storitev (t. i. DDoS napadi), saj nobena točka na poti ni izpostavljena javnemu internetu. »Ni pomembno, kje se fizično nahaja strežnik ponudnika storitev v oblaku, Softnet namesti dodatni fizični ali logični Ethernet priključek pri naročniku in ustvari povezavo do ustreznega ponudnika oblačnih storitev, ki jih naročnik uporablja,« je pojasnil Boštjančič.

 

Proaktivnost kot ključ do neprekinjenega poslovanja

Sklepni del dogodka je predstavljala okrogla miza, na kateri sta poleg Andreja Boštjančiča, sodelovala še Jure Pirc, IT manager hotela Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, in Zoran Ćurić, direktor podjetja Frikus d.o.o.

V razpravi so soglasno izpostavili, da je zanesljiva in neprekinjena komunikacija temelj uspešnega poslovanja, katere vrednosti pa se mnogi ne zavedajo – vse dokler ne pride do izpada, ki neposredno pomeni tudi izpad poslovanja. Poudarili so, da je čakanje na težave pred ukrepanjem tvegano in neodgovorno. Namesto reaktivnega pristopa so zagovarjali proaktivnost; vlaganje v robustne, zanesljive in varne telekomunikacijske rešitve, ki preprečujejo izpade in zagotavljajo kontinuiteto poslovanja.

"Pravočasna investicija v zanesljive telekomunikacijske rešitve in proaktivno upravljanje omrežij ni le varovalka za podjetja, ampak tudi temelj za trajnostni razvoj in rast," je dejal Andrej Boštjančič, poudarjajoč ključno sporočilo okrogle mize.

V hitro spreminjajočem se poslovnem ekosistemu, kjer se podjetja soočajo z raznovrstnimi izzivi in hitrimi tržnimi premiki, postaja neprekinjena in zanesljiva dostopnost do telekomunikacijskih omrežij osnovni steber za ohranjanje učinkovitosti in nemotenega delovanja. V takem okviru igra globoko razumevanje in napredno izboljševanje telekomunikacijske infrastrukture ključno vlogo pri gradnji trdnega in naprednega poslovnega prostora.

Decembrsko druženje SoftNET

Povezovanje med sodelavci iz sedmih držav

V prepletu prazničnega vzdušja je podjetje SoftNET organiziralo prijetno decembrsko druženje za svoje zaposlene iz Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije, Romunije, Bolgarije in Makedonije. Dvodnevno druženje se je pričelo v petek, 15. decembra, ko smo se prepustili kulinaričnemu razvajanju v priznani ljubljanski restavraciji. Okusi, ki so osvojili naše brbončice, so navdušili vse prisotne.

Nadaljevali smo v soboto, 16. decembra, s čudovitim doživetjem ob obisku vinske kleti. Tam smo imeli priložnost okušati izjemna bela in rdeča vina ter se potopiti v čarobnost lokalnih vinogradov. Po degustaciji smo raziskali Štanjel, slikovito srednjeveško vasico sredi Krasa. Skozi ozke uličice smo se sprehodili, občudovali kulturno dediščino kraja ter obiskali tamkajšnji grad.

V podjetju SoftNET cenimo priložnost, da se lahko sodelavci iz različnih držav zberemo in preživimo čas zunaj pisarniških okvirov. Takšna srečanja, prepletena s kulturo in kakovostnim druženjem, še poglobijo vezi med nami ter prispevajo k naši medsebojni povezanosti. Skupaj živimo naš slogan "Globally connecting", ki odraža naše prizadevanje za povezovanje in mreženje, ki tokrat ne zajema zgolj internetne povezave, temveč tudi povezovanje med nami kot sodelavci.

Decembrsko srečanje je bilo neprecenljivo, saj je še okrepilo naše mednarodne vezi ter pustilo trajne vtise v srcih vseh udeležencev.

SoftNET d.o.o. na Konferenci slovenskih Izvoznikov

SoftNET d.o.o. na Konferenci slovenskih Izvoznikov

Z veseljem sporočamo, da smo imeli čast sodelovati na Konferenci slovenskih Izvoznikov, ki je potekala 20.9.2023 na Brdu pri Kranju. Dogodek je bil organiziran s strani Financ, največjega slovenskega spletnega medija za poslovno javnost, v sodelovanju z Izvozniki.si.

Konferenca slovenskih Izvoznikov je postala prizorišče srečanja in izmenjave izkušenj za vodilne podjetnike, ki delujejo na mednarodnih trgih. Tokratna konferenca je bila zaznamovana z izjemnimi govorci in temami, ki so se dotaknile najnovejših trendov in izzivov v izvoznem sektorju.

Naša ekipa podjetja Softnet d.o.o. je imela priložnost prisluhniti številnim zanimivim predavanjem, delavnicam in panelom, ki so pokrivali ključna področja, povezana z izvozom. Spoznali smo nove strategije, ki nam bodo pomagale še izboljšati našo prisotnost na mednarodnih trgih, ter navezali pomembne stike z drugimi udeleženci konference.

Posebej smo ponosni, da smo imeli priložnost predstaviti tudi naše storitve našim kolegom iz branže. Izmenjali smo si dragocene izkušnje, ideje ter pridobili vpogled v najboljše prakse, ki nam bodo v pomoč pri nadaljnjem razvoju in rasti našega podjetja.

Hvala organizatorjem Konference slovenskih Izvoznikov za odlično izvedbo dogodka ter vsem udeležencem za navdihujoče pogovore in izmenjavo znanja.

Skupaj gradimo boljšo prihodnost.


Foto: Jure Makovec

Postali smo srebrni sponzor Adriatic Security Summita

SoftNET postal srebrni sponzor na prestižnem Adriatic Security Summitu (25. in 26. oktober 2023)

 

Z veseljem sporočamo, da je SoftNET, vodilni ponudnik sodobnih digitalnih rešitev, postal srebrni sponzor na uglednem Adriatic Security Summitu 2023.

S tem sponzorstvom SoftNET potrjuje svojo trajno zavezanost k spodbujanju sodelovanja, izobraževanja in inovacij na področju kibernetske varnosti. Adriatic Security Summit, znan po združevanju najboljših v poslu, je neprekosljiva platforma za deljenje dragocenih vpogledov, predstavitev vrhunskih varnostnih rešitev in vzpostavitev močnih strokovnih odnosov.

Z sponzorstvom Adriatic Security Summita SoftNET združuje moči z obsežno mrežo vodilnih podjetij, oblikovalcev politik, inovatorjev tehnologije in strokovnjakov iz industrije, vsi skupaj stremimo k bolj varnemu digitalnemu svetu. Naš skupni cilj je povečati odpornost digitalne krajine v vedno bolj povezanem svetu.

Podpiramo Adriatic Security Summit, platformo, ki spodbuja izmenjavo znanja in inovacije na hitro razvijajočem se področju kibernetske varnosti. Kot srebrni sponzor želimo napredovati z rešitvami kibernetske varnosti, hkrati pa krepiti svoje odnose znotraj industrije.


 

SoftNET-ov poletni piknik 2023

Na sončen junijski petek se je naša ekipa telekomunikacijskih superjunakov podružila na letnem pikniku!

Skupaj smo preživeli čudovit dan ob dobri hrani, druženju in se, seveda, ukvarjali s tistim, kar najbolje znamo - ustvarjanjem novih idej za prihodnost telekomunikacij. Poleg odlične hrane smo si vzeli čas za sproščeno druženje, spoznavanje novih članov ekipe ter krepitve vezi med sodelavci. Ekipa je dokazala, da smo ne samo strokovnjaki v telekomunikacijah, ampak tudi pravi mojstri balinčkanja.

 

 

Se vidimo na Logističnem kongresu!

5. - 7. aprila 2023

Mednarodni logistični kongres bo aprila doživel svojo prvo okroglo obletnico. Ambicija kongresa je povezati vse deležnike v regiji, jih okrepiti z znanjem in izkušnjami logističnega sektorja. Jubilejni 10. kongres bo povezoval znanje s prakso. Rdeča nit, avtomatizacija in robotizacija v logistiki ostaja, tokrat pa bo kongres pomemben poudarek dajal celoviti zeleni transformaciji, zmanjševanju porabe električne energije in optimizaciji v transportu.

Mednarodni Logistični kongres je največji in najpomembnejši kongres s področja logistike, transporta in proizvodne logistike v regiji. Vsako leto podprt s strani vrhunskih domačih in tujih strokovnjakov, predavateljev, sponzorjev in udeležencev. Kongres bo tudi letos združeval širši nabor deležnikov v panogi s področja logistike v industriji, logističnih in transportnih storitev, digitalnih in tehnoloških rešitev, regulative, univerzitetnega področja in prodaje.

Povezal bo uporabnike in ponudnike logističnih storitev, spodbudil povezovanje gospodarstva in šolstva. Logistični kongres napoveduje trende, deli znanje, izkušnje in dobre prakse ter spodbuja znanje in povezovanje za logistiko prihodnosti. Mednarodni pogledi, izkušnje, izraženi na kongresu bogatijo znanje in udeležencem širijo obzorja. Primeri iz prakse navdihujejo, kako je moč narediti preboj in doseči odlične rezultate.

Na dogodku bomo kot srebrni sponzorji prisotni tudi mi. Vabljeni, da se podružite z nami in spoznate dobre prakse in trende, ki bodo zaznamovali logistiko prihodnosti. Se vidimo od 5. - 7. aprila 2023!

ekipa SoftNET

 

Tradicionalno druženje ekipe SoftNET 2022

zbrali smo se zaposleni z vseh Evropskih podružnic

SoftNET je tudi v tem decembru organiziral tradicionalno srečanje vseh zaposlenih z Evrope. Ker nam je pomembno, da se kljub stalnemu povezovanju vidimo tudi osebno, smo se tokrat družili na intenzivnem vikendu polnemu smeha, kulinaričnega razvajanja, pa tudi nekaj novih poznanstev smo pridobili, saj se je letos ekipi pridružilo nekaj posameznikov.

Pot nas je vodila od pisarne v Trzinu, Dobrega Krožnika v Mengšu, pa do centra Ljubljane za zaključek večera. Naslednji dan je sledil pohod s Planice na Tamar, raziskovanje Kranjske Gore in za zaključek še Bowling v Areni Woop. Imeli smo se nepozabno!

 

SBC na obisku

Slovenian Business Club nas je pred kratkim obiskal in posnel kratek predstavitveni video.

Direktor Andrej Boštjančič na kratko o SoftNET-u in obetih za prihodnost.
Povedal je, da delujemo v 14 državah, na trgu delujemo že več kot 25 let, zaposlenih pa imamo že več kot 100 ljudi.
Na našem področju telekomunikacij in podatkovnih storitev nas čaka še svetla prihodnost, saj se v izrednih razmerah potrebe na trgu le povečujejo.
 

SoftNET poslovni zajtrk 2022

Poslovni zajtrk, ki ga SoftNET Slovenija letno organizira je strokovni dogodek sodobnih informacijskih tehnologij in primerov dobrih praks.

Zadnje čase v poslovnem svetu krmarimo skozi različne izredne razmere. Nenehno dostopna telekomunikacijska mreža postaja ključna komponenta za nemoteno delovanje podjetja.

Zanesljiv telekomunikacijski sistem je tako postal temeljni pogoj za stabilno poslovno okolje, zato smo na letošnjem poslovnem zajtrku govorili o trenutno aktualnih tematikah. Predstavili so jih direktor podjetja SoftNET Andrej Boštjančič in specialisti različnih tehničnih področij Uroš Demšar, Stanko Gjuran in predstavnik azijskih poslovalnic Kevin Richard.

 

Govorili smo

- o izzivih pri zagotavljanju povezav oddaljenih lokacij tako v Sloveniji kot v tujini v času izrednih dogodkov

- integraciji telefonije v podjetju / delu od doma

- kakšne prihranke in dodatno zanesljivost nam prinašata VoWifi in VoLTE pri mobilni telefoniji

 

Sklepni del tematik so zaokrožili Andrej Boštjančič, Jernej Tomec, chief information officer in Marko Božnik, regional Chief Information Officer Scania Ear na okrogli mizi s tematiko - Kako nam telekomunikacije rešujejo poslovanje v izrednih razmerah.

 

Vabljeni k ogledu fotografij dogodka, ki se je aprila 2022 odvijal v konferenčni dvorani hotela Mons.

(Foto: Timjan Ješelnik)

Širimo se tudi v Afriko

 

Po širitvi v Azijo smo se odločili, da največji potencial za širitev predstavlja afriški kontinent. Veliko podjetij se namreč širi ravno tja in ta podjetja so v večji meri že naše stranke. Poleg tega v Afriki opažamo izredno hitro digitalizacijo družbe – od mobilnega plačevanja do ostalih spletnih storitev.

Veselimo se novih izzivov ter novih poslovnih priložnosti.

 

© Copyright 1996-2024, SoftNET vse pravice pridržane
Oblikovanje & izdelava Kabi d.o.o.